Sklo se v rámařině používá od nepaměti a domnívám se, že bude používáno ještě velmi dlouho. Je poměrně levné, „rovné“ a čiré. V rámařině je považováno za standard sklo float o tlouštce 2mm. Obchodní domy používají často skla slabší, nebo například sklo válcované, které má „vlny“.

Sklo – Standart

standardně používáme velmi kvalitní sklo o tloušťce 2mm od renomovaných dovozců. Má velmi dobré pevnostní vlastnosti a oproti běžnému taženému sklu nemá žádné kazy bublinky a proto rámovaný obraz nezkresluje. Čiré sklo je určitě nejběžnější, mezi jeho nevýhody ale patří vysoký odlesk, velmi malý UV filtr a samozřejmě křehkost.

Sklo – Antireflexní

jeho hlavní výhodou je, že snižuje tzv. reflexy. Pokud visí zarámovaný obraz v blízkosti okna nebo jiného zdroje světla, tak z určitého úhlu na obrazu není nic vidět, protože běžné sklo toto světlo odráží. Pokud použijete antireflexní sklo, reflex se podstatně sníží.

Sklo – muzeální

je velmi exkluzivní materiál, který se nejčastěji používá pro velmi vzácné obrazy či grafiky. Povrch tohoto skla je vybaven speciální vrstvou, která reflex úplně odbourá. Při pohledu na obraz máte dojem, že vůbec není pod sklem. Muzeální skla jsou vyráběna napařováním některých kovů na sklo. Neleskne se. To sice u daleko lacinějšího antireflexního skla také, ale tam pokud není antireflexní sklo přímo na obrázku, dochází k jeho rozostření.

Plexisklo

výhodu tohoto materiálu najdete především v jeho nízké váze. Je přibližně poloviční než u předchozích materiálů. Pokud se budeme bavit jen o kvalitních zcela rovných 2mm silných plexisklech vyráběných například v Německu, má plexisklo oproti sklu několik výhod.
Asi ta nejzákladnější je samozřejmě pružnost. To je vhodné z důvodu bezpečnosti například do dětských pokojů, veřejných prostor, pro použití na větších obrazech, které se častěji převážejí atd. Není zde riziko, že se při manipulaci rozbije a v horším případě Vám ještě střepy poškodí obraz.
Druhá výhoda je UV filtr. Plexisklo používané v rámech má velmi vysoký UV faktor. Dá se říct, že obrázek do plexi je minimálně jednou tak chráněn než pokud bude pod obyčejným sklem. Jak0 jsou nevýhody? I když poškrábat ho je poměrně složité , přeci jen je měkčí než sklo.Při větších formátech například 1*2 mety se může lehce prohýbat, je tedy nutné použít místo 2mm 3 milimetrové, to se samozřejmě projeví na ceně. Je dražší než sklo.Údržba, neměly by se používat některé čistící prostředky, tekutý písek, líh atd. Naopak ideální je používat speciální antistatický čistič na akrylát.